Контемп в школі танцю "Біла Пантера" (Львів)

(скорочено від контемпорарі, з англ. – contemporary dance)

Це популярний вид танцю, який з’явився не так давно як класичний, хоча його коріння саме звідси. Інакше кажучи, це сучасний, стилізований, класичний танець, який виконують босоніж або в напівчешках.

Окремим видом танцювального мистецтва контемпорарі став наприкінці 20ст. і найбільшого розвитку досяг в США та Західній Європі. Не так давно і в Україні цей танець отримав визнання. Контемпорарі у Львові є дуже популярним стилем танцю, окрім хореографії також виконується у вигляді перфоменсу і контактної імпровізації. І це не дивно, адже Львів завжди вважався містом високої культури.

Виконання стилю контемпорарі дуже особливе. Танець Контемп граційний та витончений, він дозволяє чітко передати стан душі танцюриста, його переживання, ідею, яку він хоче донести глядачеві. Окрім цього, в контемпі є чимало технічних моментів, без яких би існування цього танцю було б неможливим.

Контемпорарі тісно пов’язаний з багатьма близькими йому стилями: демі-класика, джаз, модерн та інші. У виконанні контемп не має таких чітких правил та позицій, на відміну від класичного балету. Цей танець більш схожий на імпровізацію, танцівник сам творить свій рух.

Сьогодні існує багато танцювальних шкіл та студій як в Україні, так і за кордоном, у яких великою популярністю користуються уроки з контемпу. Ця хореографія підходить для людей, які мають креативну уяву. Кожен може навчитися цьому танцю, а контемп для початківців дасть можливість зрозуміти всі ази цього нелегкого стилю. Важливу роль у виконанні цього танцю відіграє музика, мелодія не повинна бути одноманітною, а нотки лірики у ній обов’язкові. Якщо говорити про заняття, то уроки контемпу містять в собі класичну частину і розтяжку, а також віртуозну техніку. Уроки з контемпу можна знайти майже у всіх танцювальних студіях Львова. Ціни на заняття з контемпу такі ж, як і на інші напрямки танців.

Форма одягу для виконання контемпу повинна бути: легкою, ніжних кольорів, такою щоб було зручно рухатись. Для дівчат підійдуть(лосіни і легеньке плаття на бретельках, носки або напівчешки); для хлопців( вільні брюки, вільна футболка або майка, носки).

Повний розклад Назад

Контемп у Львові Контемп у Львові Контемп ЛьвівContemporary dance